De Malheur Raid XL: European Adventure Race Cup in België
PERSBERICHT door Wim van Craeynest / 13.02.2006

De Malheur Raid XL is sinds dit jaar herkend als één van de wedstrijden van de European Adventure Race Cup, een adventure race circuit bestaande uit verschillende meerdaagse wedstrijden (van 2 tot 5 dagen) o.a. in Slovenië, Kroatië, Frankrijk en Polen, waarbij de teams punten winnen afhankelijk van hun positie per adventure race. Hierdoor verwachten we dit jaar minstens evenveel teams als vorig jaar toen we reeds 43 teams uit verschillende landen aan de start hadden.
De Malheur Raid XL start op 3 juni in Buggenhout (Oost Vlaanderen) en het parcours loopt zowel door Oost Vlaanderen, Antwerpen en Vlaams Brabant. Het eigenlijke parcours wordt pas bekend gemaakt bij aanvang van de wedstrijd. In elk geval hebben we er voor gezorgd dat zowel de mooiste maar eveneens de zwaarste plekken in deze drie provincies deel uit maken van het parcours !
Ondertussen worden in verschillende landen kleinere adventure races georganiseerd die toegankelijker zijn voor iedereen gezien de hoge kostprijs van bovenvernoemde races. Koplopers hierin zijn Frankrijk, de Verenigde Staten en Scandinavië. In Nederland worden jaarlijks ook een aantal races georganiseerd. Momenteel is de Malheur Raid XL de enige echte meerdaagse non-stop adventure race in België.
Om aan de Malheur Raid XL te starten dien je natuurlijk over een goede basisconditie te beschikken, laat ons stellen dat, onafhankelijk van je eindtijd, je gemakkelijk een marathon kunt uitlopen en 100 km kunt overbruggen met de mountainbike. Maar niet enkel je conditie wordt op proef gesteld maar ook je oriëntatiecapaciteiten, wedstrijdplanning en vooral je mentale weerbaarheid. De orgnaisatie verrast de deelnemers zeker met een nachtelijke zwemproef, rivierdoorwadingen, touwenhindernissen (inclusief je fiets), je kayak dragen over enkele kilometers met beide fietsen er in.... M.a.w. aankomen is op zich al een overwinning.
De Malheur Raid XL wordt door Wim Vancraeynest (wedstrijd directeur) en Tom Van den Buverie (parcours directeur) georganiseerd. Beiden zelf actief in adventure racing in het Malheur Ultrasport Team. De laatste vijf jaar hebben ze al tal van internationale races uitgelopen met zelfs verschillende ere plaatsen in Frankrijk, België en Nederland.
Meer informatie over de Malheur Raid XL op www.adventurerace.be

SleepMonsters



