Dutch Extreme 2004
Skeelerroute staat blank
Stijn / 18.08.2004


Team Salomon 1 en The North Face 1 komen vrijwel gelijktijdig binnen in Doorn om te wisselen van het lopen naar mountainbiken. Geert van Dijk en Henk Tigelaar hebben de afgelopen uren hun voorsprong moeten opgeven. Geert van Dijk won de race vorig jaar en Henk Tigelaar is tijdens een eerdere Dutch Extreme vijfde geworden. Ongeveer twee jaar geleden is Henk tijdens een bergsport ongeluk zwaar gewond geraakt en na anderhalf jaar revalideren en trainen is deze race eigenlijk een nieuwe vuurdoop voor hem.
Vroeg in de ochtend wordt er door de organisatie besloten dat, vanwege deze extreme weersomstandigheden, er niet geskeelerd zal worden. Het alternatieve parcours bestaat uit mountainbiken, kanoën en hardlopen. Vanuit de Utrechtse Heuvelrug, rijden deelnemers richting Hoenderloo en Apeldoorn, kanoën door Apeldoorn en lopen naar ’t Harde.
Vlak voordat de het licht wordt arriveert Team The North Face 1 als eerste bij de wissellocatie in Lieren. Misschien heeft het hen geholpen dat Bas de Bruin van Team The North Face 1 de Amerongse berg en de omliggende bossen, waar de route van afgelopen nacht doorheen leidde, jarenlang als achtertuin heeft gehad. Terwijl The North Face te water gaat, komen Hoite Cannegieter en Ingrid van Dooren binnenrijden op de wisselpost.
Het kanogedeelte dat volgt leidt de deelnemers dwars door Apeldoorn over het Apeldoornse Kanaal en bij een aantal gesloten sluisjes en dammen moeten de teams de boot uit het water tillen en tientallen meters verder weer te water laten. Dit wordt op sommige locaties extra moeilijk door de steile oevers. De twee koplopers racen nek aan nek en zullen elkaar op de rechte stukken van het kanaal regelmatig in de verte zien. Ook bij het kano eindpunt liggen zij vlak achter elkaar. Terwijl The North Face lopend koers zet richting de veluwe, tilt Team Salomon Holland hun boot uit het water.
Sportfondsen Albeda Combinatie besluit op CP27, halverwege het mountainbiken uit de race te stappen. Later deze avond, bij de sluis in Apeldoorn, stopt ook Team Falke uit Fryslãn door een blessure.


SleepMonsters



