Wereldkampioenschappen Adventure Racing 2009
Voorbeschouwing WK AR 2009
Harm Bartholomeus / 30.10.2009


<b>1: Zijn jullie er klaar voor?</b>
We hebben ons redelijk voorbereid, een aantal keer diep in de nacht op gestaan om samen te trainen. Geografisch gezien woont ons team redelijk verspreid over het land, waardoor een optimale voorbereiding met zijn allen er niet heel goed in zat. Elke 4 tot 6 weken waren we bij elkaar. En natuurlijk hebben we de nodige communicatiemiddelen om elkaars voortgang, problemen of andere zaken te bespreken.
<b>2: Op welke plaats gaan jullie finishen?</b>
De plek waarop wij gaan finishen is van ondergeschikt belang. We doen in eerste instantie mee voor het meedoen. Onze doelstelling is geranked de finish halen met 4 personen, goed voor elkaar zorgen en elkaar er doorheen slepen als het nodig is. We zijn echte diesels en zullen dus niet als gekken weg sprinten. Als ik dan toch een plek moet noemen, hoop ik dat een top 20 haalbaar is, maar als we laatste worden en geranked finishen ben ik nog steeds tevreden.
<b>3: Het parcoursschema is bekend: wat dacht je toen je dat voor het eerst zag?</b>
Wat ik dacht... die gasten zijn gek, dat is niet haalbaar, dat is zelfs voor de topteams nauwelijks haalbaar (ter vergelijking, ik was bij PQ in South Dakota dit jaar, 1000 km en de winnaars deden dat in ruim 6 dagen, nu is het 910 km in 6 dagen) Er zit wel een leuke extra discipline in....het downhill mountainbiken (wat echt als discipline is opgenomen) Wij hopen deze etappe niet in de nacht tegen te komen :-)
<b>4: Op welke etappes gaan jullie de winst pakken, wat is jullie sterke punt en met welk geheime wapen gaan jullie de toch wel heftige concurrentie bestrijden?</b>
Wij willen tactisch gaan racen, maar hoe tactisch ben je als je weinig slaapt. Een vergissing is dan snel gemaakt. We denken dat de mtb etappes onze sterke kant is. En ons geheimen wapen is onze mentale kracht (kijk naar Fokko verleden jaar met gebroken ribben toch doorgaan), onze humor en onze wil om te genieten van de omgeving. Ons 2e geheime wapen is Beef Jerky (gedroogd vlees voor de nodige zouten en eiwitten), speciale Teff bollen (langzame koolhydraten) en 2 dames in ons team :-)
<b>5: Ik wil jullie niet de put in praten, maar dit parcours is toch compleet onhaalbaar? Hoe gaan jullie daar op anticiperen?</b>
Wij gaan zoals gezegd tactisch proberen te racen. Er zullen etappes geskipped moeten worden door ons, dat weten we nou al. Maar welke en wanneer. Je kunt bv niet de eerste etappe overslaan, zodat je voorop het schema ligt en makkelijker deadlines gaat halen omdat de regels voorschrijven dat een team wat een etappe overslaat ten alle tijden moet wachten tot een full coursed team de volgende etappe heeft gestart.
Wij gaan proberen onze voeten zoveel mogelijk te sparen en de langzame etappes over te slaan....dan kun je nu al raden welke etappes waarschijnlijk op de schopstoel zitten. Maar het wedstrijd verloop kan anders bepalen.
<b>6: wanneer is dit WK voor jullie geslaagd?</b>
Het WK is voor ons geslaagd als wij geranked de finish halen.


SleepMonsters



