12uurs Race Baarn
Schijn een lichtje op mij...
Stijn / 26.09.2004


Navigeren en posten vinden blijkt voor veel teams niet een eenvoudige opgave. Zo lopen er bij cp2 ongeveer acht teams met z’n allen te zoeken tussen de zandduinen en zijn er bij cp3 stromen zelfs twintig teams samen die allemaal dezelfde knippost hopen te vinden.
Halverwege dit fietsparcours komen de deelnemers bij de eerste oriëntatieopdracht. Gewapend met een kaart van 1:7500 (een cm op de kaart is 75 meter in het terrein) en een kompas gaan de teams op pad om negen knipposten te vinden in een bos vol met kuilen, greppels en omgevallen bomen. Doordat het halve deelnemersveld zich had verzameld bij de voorgaande cp, om die te vinden, is het nu ineens erg druk in het donkere oriëntatieterrein. Overals zie je zaklampen huppelen tussen de bomen.
Teams hebben maximaal vier uur de tijd om deze posten te vinden, maar binnen 45 minuten komen de eerste teams al terug met alle knipjes om hun weg op de fiets te vervolgen.




